Ešteže som nešla za farárku!

Autor: Adriana Varíniová | 21.12.2013 o 16:19 | (upravené 9.2.2014 o 12:53) Karma článku: 8,11 | Prečítané:  1491x

Už niekedy začiatkom novembra začínala hustnúť v práci atmosféra. Bolo viac menej isté, kto je tento rok na rade a decembrový rozpis služieb potvrdil, že sa môžem vytešovať zo sviatočných príplatkov.

 

Zatiaľ to vyzerá tak, že ani koniec sveta už do troch dní nenastane a aj ja budem témou vianočnej reportáže v telke. Po minulé roky som správam informujúcim o stovkách ľudí, ktorí vianocujú pracovne, venovala presne toľko pozornosti, ako dlho trvali - asi tak tri minúty. Zasúcitila som s menovanými aj s anonymnými, ktorí sa museli uspokojiť so sardinkami namiesto kapra. Ocenila som ich obetavosť a v duchu som si, finišujúc s dováraním kapustnice pomyslela, že oni sú aspoň ušetrení od príprav šťastných a veselých.

A dnes by som dala všetko za to, keby niektorá z kolegýň povedala, že Vianoce odslúži za mňa. Fakt by som o dušu vyvárala a vypekala. Nefrfľala by som, že nestíham povysávať, že mi je zima v kostole. A do zvončeka by som vhodila celý ten príplatok za prácu vo sviatok, len keby som mohla sedieť pozajtra večer za jedným stolom s mojou rodinou! Ale, nedá sa. Niekto fakt tie sviatky odrobiť musí.

Až doteraz sa mi vždy podarilo nejak so šťastím vykľučkovať. Brávala som Silvestre a Dušičky a Veľké noci. Hoci som mávala nasekané služby tesne okolo dvadsiateho štvrtého, štedrú večeru som zakaždým absolvovala s deťmi. Tento rok sa nezadarilo.

Viem, že nie som jediná, kto si na dvere nemôže vyvesiť tabuľku „tešíme sa na vás v novom roku" , ani nepíšem tento blog zo sebaľútosti. Iba mi tak doklaplo, že človek si uvedomí dôležitosť mnohého, až keď sa mu toho nedostane.

Teším sa na Štedrý deň, ktorý príde o rok a som celkom spokojná, že som nedala na rady sváka Šebeňa, aby som šla „za farárku", keď už  mám taký „dobrý hlas". Lebo, to by som musela slúžiť absolútne všetky sviatky a ešte aj každý rok!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

DOMOV

Schválili nezmysel? Nie, psy a mačky nebudú operovať zaživa

Novela zákona o liekoch nie je dramatická.

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Bugár

Maďarskú menšinu reprezentujú od roku 1989 tie isté tváre.


Už ste čítali?