Raz to prísť musí!

Autor: Adriana Varíniová | 4.2.2014 o 19:37 | (upravené 9.2.2014 o 12:48) Karma článku: 9,18 | Prečítané:  813x

Bola som v sobotu na zábave. Takej tej pravej, dedinskej, čo domáci nazvali Ples. A bolo to super!!! Z „vytancuvania" sa budem spamätávať ešte týždeň, prebdenú noc si ani netrúfam odhadnúť, kedy doženiem. Zbytočnú investíciu piatich eur do zakúpenia tombolových lístkov, mi dnes pripomenula informácia, že jedna moja vzdialene známa v inej, podstatne inoúrovňovej tombole, na inoúrovňovom plese, vyhrala auto! No, povedzte, načo jej bude štvrté auto?! A ja, ani ten stojan na noviny! Páčil sa mi najviac zo všetkých šesťdesiatich cien, zabalených vo "vkusnom" celofáne. Ale, ani žehlička nebola na zahodenie! Tradične, som zase raz obišla naprázdno.

Máme to v rodine. Môj oco celý život podáva športku, teraz sa to tuším volá nejak inak. Keď mu mama čistila žalúdok, že vyhadzuje peniaze do luftu a ešte aj po operácii žlčníka vyvoláva a otravuje z nemocnice, aby mu nezabudla podať jeho tri stĺpce, sa vyjadril, že on to robí pre nás! Vraj, ak niekedy vyhrá, celý obnos rozdelí medzi mňa a sestru. Odvtedy sa náš potencionálny podiel znížil, lebo postupne pribudli vnúčatá, ktoré tiež zahrnul medzi čakateľov. Všetci vospolok mu držíme palce a úprimne mu želáme, aby bol úspešný! Raz to prísť musí!

Ale, opojenie z výhry som si už vyskúšala. Ešte na gymnáziu som podporila Červený kríž a cez prestávku som si za tri koruny zakúpila žreb. Zazvonilo, tak som ho otvorila až cez matiku. Pätdesiat Kčs!!! Ruky mi vyleteli nad hlavu a ja som letela pred tabuľu. Matematikárka okorenila moje šťastie hneď dvomi guľami. Jedna bola za odpoveď a druhá za zabudnutú domácu úlohu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

DOMOV

Schválili nezmysel? Nie, psy a mačky nebudú operovať zaživa

Novela zákona o liekoch nie je dramatická.

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Bugár

Maďarskú menšinu reprezentujú od roku 1989 tie isté tváre.


Už ste čítali?