Pozrite na toto a ukážte to každému, kto nechce ísť voliť,

Autor: Adriana Varíniová | 9.2.2014 o 22:14 | (upravené 14.2.2014 o 19:35) Karma článku: 5,29 | Prečítané:  504x

alebo tvrdí, že nemáme pravdu, keď kritizujeme sociálny systém!!! Nasledovala fotka dávkového lístku zo sociálky, na základe ktorého menovaná po predložení občianskeho preukazu vyfasuje na pošte 924,29 Eur.

Skoro ma vystrelo a okamžite som zdieľala obrázok ušmudlaného modro bieleho ústrižku. Komentáre nedali na seba dlho čakať. Jeden z nich ma „pribrzdil", kamarát ma upozornil, že sa nemám dať zmanipulovať hoaxovou kravinou, pretože podobné veci sa internetom šíria v pravidelných intervaloch. Vraj, vyrobiť číselko na ústrižku je v dnešnej dobe otázkou pár minút. Napíše sa k tomu, že toto je podpora tridsaťročnej cigánky, ktorá nikdy nerobila a robiť nebude a pol národa , čo otročí vo fabrikách za štyristo, chytá do rúk sekery a zdieľa. Podobné internetové manipulácie verejnosti k téme „rómskeho parazitizmu" na sociálnych dávkach ix krát vyvrátili pracovníci zo sociálnych odborov a pokiaľ je mu známe, rómovia berú iba cca päťdesiat na hlavu a mesiac, len niekomu bohovsky vyhovuje, keď ich ľudia pokladajú za príčinu svojej zlej životnej úrovne.

No, tak som mu na to odpovedala: Neviem, či v tomto konkrétnom prípade ide o podvrh, skôr som náchylná veriť, že nie. Ak mi niekto pošle podobný „výtvor" na 1 432,- Eur, budem to moje zdieľanie verejne dementovať, uverím, že tamto je falzifikát a hlboko sa ospravedlním. Zároveň sa dištancujem od prípadného obvinenia z rasizmu, ktoré by tu chcel niekto hľadať. Všeobecne ma s...rdia ľudia (nerozhoduje akej sú rasy, vyznania, či vzdelania), berúci bezpracne peniaze od štátu, pokiaľ na to nie sú odkázaní zo zdravotných dôvodov. A keby len peniaze! Aj kvantum iných výhod, na úkor ľudí pracujúcich a pritom balansujúcich na hrane chudoby. Ak by aj sociálkári dostávali maximálne tých päťdesiat na hlavu, tak by som im to dala najviac na nejaké dva roky a potom ani fuka!!!

Nezistila som, čo za „skupina" zobežnila spomínanú výzvu k volebnej účasti, takže mi nie je jasné, ktorý prezidentský kandidát má v programe prehodnotenie priznávania sociálnych dávok. Ale ak mi niektorý z nich prisľúbi a zaručí, že flákači nebudú podporovaní štátom a peniaze, ktoré doteraz berú dostanú dôchodcovia, alebo rodiny vážne chorých, vytiahnem spacák s karimatkou a budem noc pred otvorením volebnej miestnosti bivakovať pred dverami, aby som bola prvá, ktorá mu, alebo jej, dá hlas!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?