Reprezentant na dnešok

Autor: Adriana Varíniová | 26.2.2014 o 20:48 | Karma článku: 12,45 | Prečítané:  221x

Spoza arogantného predného skla som odčítala z pier moje pretitulovanie na ženský pohlavný orgán. Neporušila som žiadny predpis, iba som spravila chybu.

Pár rokov žijem prechodne kvôli práci vo Viedni. Mnohé je tu neporovnateľne iné, ako doma. Na čo som si zvlášť dlho zvykala, je absolútna prednosť chodcov pred autami. Nielen na prechodoch pre chodcov, tam je to úplne bez diskusií, ale aj mimo vyznačených zebier. Normálne som mala zo začiatku problém s tým, že keď som ešte len začala rozmýšľať, či na tú druhú stranu vôbec chcem prejsť, auto už stálo a či som chcela, alebo nie, keď už zastalo, musela som. Časom som otupila opatrnosť, vypustila naznačovanie úmyslu, jednoducho som do vozovky vstúpila. Na dobré sa ľahko zvyká.

Takmer denne chodím cez jeden absolútne prehľadný prechod, ku ktorému prichádzajú autá z jednosmerky veľkým oblúkom, takže vodiči chodcov registruju zo vzdialenosti určite aj dvesto metrov, takisto aj chodci prichádzajúce autá. Dnes poobede som tiež zaevidovala šedý mercedes, kalkulácia v hlave automaticky vypľula, že keď on iba minimálne pribrzdí, obaja plynule prejdeme. Vstúpila som na prechod, mercedesu som prestala venovať pozornosť a to som teda mala! Nespomalil, naopak, podľa môjho výpočtu pohybovej úlohy, musel ešte pridať. Zabrzdil až na tom prechode. Pozrela som na náraznik tesne pri mojich kolenách, odstúpila dva kroky v pravo, aby som videla na eŠPéZetku a hádajte?! TT!!! Spoza arogantného predného skla som odčítala z pier moje pretitulovanie na ženský pohlavný orgán. Neporušila som žiadny predpis, iba som spravila chybu. Zabudla som, že voľný pohyb v rámci EU majú aj slovenskí šoféri, ktorí občas zájdu potrénovať chodcov do viedenských ulíc.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?