Blbý pocit z istoty.

Autor: Adriana Varíniová | 10.12.2013 o 11:41 | (upravené 9.2.2014 o 12:55) Karma článku: 10,14 | Prečítané:  568x

Poznámka: V tomto blogu som použila iróniu, nadsádzku a trochu sarkazmu, presne tak, ako vo všetkých predchádzajúcich, lebo chcem písať odľahčené zamyslenia. Poznámkujem preventívne na úvod z dôvodu informovanosti tých, čo nedočítajú do konca. Pretože kritike a vecným pripomienkám v diskusii som prístupná, ale nemôžem si pomôcť, označenie slepica fakt ťažko znášam.

 

Sympaťáčke z poisťovne som oznámila, že sa môže realizovať. Že, ak sa niekde dokaličím, rada by som predišla obeseniu kôli zúfalej predstave umierania od hladu a zmrznutia pod mostom, keby mi, ako potencionálnej kalike, klesli príjimy.

Tabuľka s kolonkami, „koľko zaplatím" a „koľko dostanem", ma prekvapila povedzme, že nie práve lichotivým pomerom dáš ku dostaneš. Ale nejak sme to poškrtali, pomenili a prispôsobili. Musím povedať, že profesionalita poisťováčky nemala chybu. Buď mi naozaj chcela pomôcť vytĺcť v prípade poistnej udalosti maximum, alebo je tak výborná v tom, čo robí, že som jej na to skočila. V skratke, veľmi dobrý pocit zo zistenia, že sa chce niekto o mňa konečne starať. Zmierila som sa s výškou poistného a zároveň som v podstate nemala ani šajnu, koľko zinkasujem v prípade úrazu ( fakt bola dobrá tá baba!). Moja spokojnosť trvala do momentu zistenia, že až také terno, ako sa mi zdalo, som nespravila.

Lebo, v mojom veku, mám už niektoré hnáty trochu pootĺkané. A každá časť tela, ktorá niekedy potrebovala lekárske ošetrenie je odsúdená na dožitie bez nároku na poistenie.

Minule som machrovala na zjazdovke a odnieslo si to koleno. Zabsolvovala som úrazovku, chirurgiu aj ortopédiu. Mám o tom záznamy v zdravotnej dokumentácii. Síce v zmysle, že som v podstate simulant. Iba raz mi z neho vytiahli za striekačku niečoho a traja nezávislí doktori zdokladovali, že ho mám v poriadku. Keby nebolo, tak by ma predsa aspoň jeden z nich upozornil na nutnosť ďalšej liečby a boli by záznamy aj o tom. Teda, podľa lekárov moje koleno nemá chybu. Napriek tomu je beznádejne nepoistiteľné. Ak by som si teoreticky teraz natrhla v tom kolene väzy, poisťovňa mi vraj nevyplatí ani cent! Existuje totiž doklad, že bolo už niekedy ošetrené a hotovo.

Tak som sklamaná. V priebehu života som mala maličké problémy so všeličím. Napríklad, na gympli som raz blicovala a tvrdila, že mám asi zlomenú ruku. Čo som ja vtedy mohla tušiť, že si spôsobim následnú nepoistiteľnosť? Chcela som sa iba uliať z chémie! Roentgen fraktúru samozrejme vyvrátil (presne tak, ako v prípade toho kolena, tiež mi nič nenašli), ale záznam o tom vyšetrení mám v zdravotnej karte určite tiež. Hneď nad zápisom od očnej, tam som sa ulievala o mesiac neskôr z nemčiny.

Vyzerá to tak, že benefity z poistenia budem čerpať iba zo stĺpčeka „výplatná suma v prípade prirodzenej smrti". Lebo, nie som si istá, či by mojím úbohým sirotám vyplatili kolonku „smrť spôsobená úrazom", ak by niekto vypátral, že som z tej skaly zletela kôli slabým kolenám.

Chcela som si zaplatiť za „dobrý pocit z istoty" a teraz, aby som sa nervovala a striehla na to, čo si môžem zraniť a ako mám zomrieť!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

KOMENTÁRE

Keď je na výber medzi Dúhou a Váhostavom

Kde uviazlo trestné oznámenie vyzerá ako otázka na policajných šéfov.


Už ste čítali?