Blbý pocit z istoty.

Autor: Adriana Varíniová | 10.12.2013 o 11:41 | (upravené 9.2.2014 o 12:55) Karma článku: 10,14 | Prečítané:  568x

Poznámka: V tomto blogu som použila iróniu, nadsádzku a trochu sarkazmu, presne tak, ako vo všetkých predchádzajúcich, lebo chcem písať odľahčené zamyslenia. Poznámkujem preventívne na úvod z dôvodu informovanosti tých, čo nedočítajú do konca. Pretože kritike a vecným pripomienkám v diskusii som prístupná, ale nemôžem si pomôcť, označenie slepica fakt ťažko znášam.

 

Sympaťáčke z poisťovne som oznámila, že sa môže realizovať. Že, ak sa niekde dokaličím, rada by som predišla obeseniu kôli zúfalej predstave umierania od hladu a zmrznutia pod mostom, keby mi, ako potencionálnej kalike, klesli príjimy.

Tabuľka s kolonkami, „koľko zaplatím" a „koľko dostanem", ma prekvapila povedzme, že nie práve lichotivým pomerom dáš ku dostaneš. Ale nejak sme to poškrtali, pomenili a prispôsobili. Musím povedať, že profesionalita poisťováčky nemala chybu. Buď mi naozaj chcela pomôcť vytĺcť v prípade poistnej udalosti maximum, alebo je tak výborná v tom, čo robí, že som jej na to skočila. V skratke, veľmi dobrý pocit zo zistenia, že sa chce niekto o mňa konečne starať. Zmierila som sa s výškou poistného a zároveň som v podstate nemala ani šajnu, koľko zinkasujem v prípade úrazu ( fakt bola dobrá tá baba!). Moja spokojnosť trvala do momentu zistenia, že až také terno, ako sa mi zdalo, som nespravila.

Lebo, v mojom veku, mám už niektoré hnáty trochu pootĺkané. A každá časť tela, ktorá niekedy potrebovala lekárske ošetrenie je odsúdená na dožitie bez nároku na poistenie.

Minule som machrovala na zjazdovke a odnieslo si to koleno. Zabsolvovala som úrazovku, chirurgiu aj ortopédiu. Mám o tom záznamy v zdravotnej dokumentácii. Síce v zmysle, že som v podstate simulant. Iba raz mi z neho vytiahli za striekačku niečoho a traja nezávislí doktori zdokladovali, že ho mám v poriadku. Keby nebolo, tak by ma predsa aspoň jeden z nich upozornil na nutnosť ďalšej liečby a boli by záznamy aj o tom. Teda, podľa lekárov moje koleno nemá chybu. Napriek tomu je beznádejne nepoistiteľné. Ak by som si teoreticky teraz natrhla v tom kolene väzy, poisťovňa mi vraj nevyplatí ani cent! Existuje totiž doklad, že bolo už niekedy ošetrené a hotovo.

Tak som sklamaná. V priebehu života som mala maličké problémy so všeličím. Napríklad, na gympli som raz blicovala a tvrdila, že mám asi zlomenú ruku. Čo som ja vtedy mohla tušiť, že si spôsobim následnú nepoistiteľnosť? Chcela som sa iba uliať z chémie! Roentgen fraktúru samozrejme vyvrátil (presne tak, ako v prípade toho kolena, tiež mi nič nenašli), ale záznam o tom vyšetrení mám v zdravotnej karte určite tiež. Hneď nad zápisom od očnej, tam som sa ulievala o mesiac neskôr z nemčiny.

Vyzerá to tak, že benefity z poistenia budem čerpať iba zo stĺpčeka „výplatná suma v prípade prirodzenej smrti". Lebo, nie som si istá, či by mojím úbohým sirotám vyplatili kolonku „smrť spôsobená úrazom", ak by niekto vypátral, že som z tej skaly zletela kôli slabým kolenám.

Chcela som si zaplatiť za „dobrý pocit z istoty" a teraz, aby som sa nervovala a striehla na to, čo si môžem zraniť a ako mám zomrieť!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?