Ešteže som nešla za farárku!

Autor: Adriana Varíniová | 21.12.2013 o 16:19 | (upravené 9.2.2014 o 12:53) Karma článku: 8,11 | Prečítané:  1499x

Už niekedy začiatkom novembra začínala hustnúť v práci atmosféra. Bolo viac menej isté, kto je tento rok na rade a decembrový rozpis služieb potvrdil, že sa môžem vytešovať zo sviatočných príplatkov.

 

Zatiaľ to vyzerá tak, že ani koniec sveta už do troch dní nenastane a aj ja budem témou vianočnej reportáže v telke. Po minulé roky som správam informujúcim o stovkách ľudí, ktorí vianocujú pracovne, venovala presne toľko pozornosti, ako dlho trvali - asi tak tri minúty. Zasúcitila som s menovanými aj s anonymnými, ktorí sa museli uspokojiť so sardinkami namiesto kapra. Ocenila som ich obetavosť a v duchu som si, finišujúc s dováraním kapustnice pomyslela, že oni sú aspoň ušetrení od príprav šťastných a veselých.

A dnes by som dala všetko za to, keby niektorá z kolegýň povedala, že Vianoce odslúži za mňa. Fakt by som o dušu vyvárala a vypekala. Nefrfľala by som, že nestíham povysávať, že mi je zima v kostole. A do zvončeka by som vhodila celý ten príplatok za prácu vo sviatok, len keby som mohla sedieť pozajtra večer za jedným stolom s mojou rodinou! Ale, nedá sa. Niekto fakt tie sviatky odrobiť musí.

Až doteraz sa mi vždy podarilo nejak so šťastím vykľučkovať. Brávala som Silvestre a Dušičky a Veľké noci. Hoci som mávala nasekané služby tesne okolo dvadsiateho štvrtého, štedrú večeru som zakaždým absolvovala s deťmi. Tento rok sa nezadarilo.

Viem, že nie som jediná, kto si na dvere nemôže vyvesiť tabuľku „tešíme sa na vás v novom roku" , ani nepíšem tento blog zo sebaľútosti. Iba mi tak doklaplo, že človek si uvedomí dôležitosť mnohého, až keď sa mu toho nedostane.

Teším sa na Štedrý deň, ktorý príde o rok a som celkom spokojná, že som nedala na rady sváka Šebeňa, aby som šla „za farárku", keď už  mám taký „dobrý hlas". Lebo, to by som musela slúžiť absolútne všetky sviatky a ešte aj každý rok!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

KOMENTÁRE

Keď je na výber medzi Dúhou a Váhostavom

Kde uviazlo trestné oznámenie vyzerá ako otázka na policajných šéfov.


Už ste čítali?