Nekonečné hovory.

Autor: Adriana Varíniová | 8.1.2014 o 15:40 | (upravené 9.2.2014 o 12:52) Karma článku: 13,69 | Prečítané:  961x

Asi pred pol rokom sa vo viedenských novinách mihla správa o tom, že nejaký muž sotil do kolajiska u-bahnu ženu. Dôvodom nebol rasizmus, ako sa to spočiatku javilo, pretože dotyčná bola černoška, ale jej telefonovanie. Dlhé, hlasné, obťažujúce. Najskôr ju vraj upozornil, aby už konečne skončila s kvákaním do mobilu, následne sa pohádali, jemu prdli nervy, a tak jej trochu „pomohol" nekonečný hovor, ktorým otravovala určite nielen jeho, ukončiť. Vraj to všetko dobre dopadlo, ženu sa podarilo dostať z dráhy bez zranení, on sa ospravedlnil a tým sa to celé skončilo.

 

Denne sa ovládam, aby som tiež poniektorým aspoň tie ich telefóny nešmarila o zem. Hlavne ženy, ale ani páni nie sú výnimkou, dokážu neobmedzenými minútami šponovať nervy do krajnosti. Je to bezohľadnosť a maximálna neslušnosť, keď musia všetci v nejakom uzatvorenom priestore povinne zdielať intímnosti telefonujúceho. Nerozumiem absolútnej idiskrétnosti, keď niekto dokáže svoje súkromnie vybľakovať na celú hubu. Na to, že som nútená dozvedať sa nevyžiadané informácie a neustále niekto narušuje moje interno, keď si chcem trebárs po práci v mestskej doprave prečítať knihu, alebo len tak vypnúť v čakárni u lekára, začínam byť už naozaj dosť alergická. Pohrávam sa s myšlienkou, že jednoducho pristúpim k tým ľuďom a stlačim ukončenie hovoru. Ale zatiaľ ma ešte brzdí strach, že by mi mohol niekto streliť. Zatiaľ... Tento novodobý fenomén exibicionizmu mi hrozne vadí. Netvrdím, že mne telefón nikdy nezazvoní na verejnosti, ale snažím sa čo najrýchlejšie vybaviť, čo treba a súkromné vyprávačky si nechám napotom, keď nimi nebudem obťažovať okolie.

Dnes ráno som sa zapojila do konverzácie, keď moja spolusediaca v električke nie a nie skončiť s popisovaním nespokojnosti s kaderníčkou, u ktorej bola minulý týždeň. Po dvadsiatich minútach som sa neovládla a povedala som jej, že s tou prírodnou šteťou, čo má na hlave by neurobil nič lepšieho nikto na svete. No čo???!!! Keď už zatiahne celý vagón do jej hovoru, tak nech to má aspoň nejaký efekt!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ani vyšetrovanie Dúhu nepripraví o verejné zákazky. Pozrite sa, čo stavia

Zmluva na výstavbu tunela za 500 miliónov eur rieši korupciu, vyšetrovanie daní nie.

KOMENTÁRE

Keď je na výber medzi Dúhou a Váhostavom

Kde uviazlo trestné oznámenie vyzerá ako otázka na policajných šéfov.


Už ste čítali?